Spor Yapmanın Faydaları Nedir?

Spor Yapmanın Faydaları Nedir?

Spor Yapmanın Faydaları Nedir?

Spor yapmanın çok fazla faydası var, hem psikolojik hemde fiziksel faydaları vardır. İşte bugün sizlerle sporun faydaları hakkında konuşacağız! 

FİZİKSEL PERFORMANSINIZI GELİŞTİRİR

Spor yapmaya başladığınız an yavaş yavaş kaslarınız gelişecektir, böylece gücünüz artacaktır ve aynı zamanda da fiziksel performans gerektiren şeylerde performanınız gelişecektir. 

Mesela eskiden ağır bir şeyi kaldıramıyordunuz, spor yapmaya başladıktan sonra görüceksiniz ki daha ağır şeyleri kaldırmaya başlayacaksınız! İşte spor yapmanın en güzel faydalarından bir tanesi budur. 

Aynı zamanda da nefesiniz çok kolayca kesilmeyecektir ve hızlı bir şekilde yorulmayacaksınız. Mesela eskiden merdivenleri çıktıktan sonra nefes alamıyordunuz, spor yapmaya başladığınız zaman sadece 1 kat değil, 2 veya 3 kat merdivenleri nefesiniz kesilmeden çıkabileceksiniz.

Bu da Wolphinden sizlere bir söz olsun!

YAĞ ORANINIZ DÜŞÜCEKTİR

Spor yapmaya başlarsanız yağ oranınız düşecektir, sadece 30 dakika spor yapmak 200 ile 300 kalori yakar. Böylece kilo vermeye çalışanlar spor yapmaya başlamalıdır, tabi yağ oranınızı düşürmek isterseniz 'yağ oranı nasıl düşürülür' makalemizi okumanızda bir fayda bulacaksınız. 

SPOR MODUNUZU YÜKSELTİR

Spor yaparken vücüdünüz mutluluk hormonu (endorphin) salgılayacaktır, böylece spor yaptıktan sonra 30 dakika da olsa daha enerjili ve daha mutlu hissedeceksiniz. 

Bunun için depresyon veya stres gibi sorunlarınız varsa spor yapmaya başlamalısınız. Sizlere büyük bir fayda verecektir!

SPOR UYKU ALIŞKANLIĞINIZI DÜZENLER

Spor yaptıktan sonra çok yoruluyoruz değil mi? işte bu çok iyi bir şey, vücüt yorulduğu zaman dinlenmeye ihtiyaç duyucaktır. Böylece gece gece duvara bakmakla zamanınızı geçirmeyeceksiniz artık! Spor uyku düzeninizi düzeltecektir. Spor ve diğer fiziksel aktiviteler uyku kalitenizin artmasına da katkı sağlar. Bunu, daha kolay ve hızlı uykuya dalmanızı sağlarken daha derin uyumanıza yardımcı olarak yapar.

DAHA SAĞLIKLI BESLENMEYE ÖZEN GÖSTERECEKSİNİZ

Spor yaptıktan sonra tüm yorgunluğunuz boşa gitmesini istemeyeceksiniz kesinlikle. İşte böyle bir şey istemediğiniz için daha sağlıklı beslenmeye özen göstereceksiniz, spor yapan insanların %80'i daha sağlıklı bir şekilde besleniyormuş biliyor muydunuz? 

Tabi daha sağlıklı bir şekilde beslenmek her zaman salata yemek anlamına gelmez, %80 sağlıklı besleneceksiniz ve diğer %20 istediğiniz şeyi yiyebilirsiniz. Böylece hem ruhunuz hemde vücüdünüz mutlu olacaktır!

GÜZEL SPOR KİYAFETİ GİYMEK İÇİN BİR SEBEP!

Öz güveniniz daha fazla olsun ister misiniz? İşte spor salonuna gitmeden önce hemen Wolphin spor kıyafetleri koleksiyonuna bir göz atınız! Spor yaparken hem rahat olacaksınız hemde şık bir görünüme sahip olacaksınız!

Yorum Bırakmak İster Misiniz?

* Doldurulması Gereken Alanlar

Yorumlar Yayınlanmadan Önce Yazar Tarafından Onaylanılır.