Spor Kıyafetlerinizi Alın Ve Hemen Harekete Geçiniz!

Spor Kıyafetlerinizi Alın Ve Hemen Harekete Geçiniz!

Spor Kıyafetlerinizi Alın Ve Hemen Harekete Geçiniz!

2020'ye çok az kaldı, ve eminiz ki Fitness hedeflerinizi gerçekleştirmek isteyenler bu yeni yılı bekleyecek. Ama neden? 2020'nın Başlamasını beklemenize hiç gerek yok, hedeflerinize ulaşmak isterseniz hemen şimdi harekete geçiniz! 

2020'ye kadar yaklaşık 1 aydan daha kısa bir süre vardır, 1 ayda çok şey gerçekleşebilir. Hedefiniz kilo vermek ise o zaman bir ayda düzenli beslenerek ve devamlı düzenli bir şekilde spor yaparak 1 kilo veya 2 kilo verebilirsiniz. 

Amacınız kilo almak ise yine aynı şekilde doğru bir şekilde beslenmek ve yavaş yavaş spora başlayarak bir ayda yine aynı şekilde 1 veya 2 kilo alabilirsiniz.  

Amacınız daha sağlıklı bir şekilde beslenmek ise, şimdi başlamak en iyi şeydir. Yeni yıla sağlıklı bir şekilde girmiş olacaksınız, böyle bir şeyden daha güzel bir şey var mıdır? sanmam!

Hedeflerinize ulaşmak için biz burada Wolphin olarak sizlere tavsiye vereceğiz.

1- HAZIRLANIN VE PLAN YAPINIZ

Amacınız nedir onu düşünün ve sonra bu hedefe ulaşmak için ne adımlar atacağınıza karar veriniz. Planınız gerçekçi olmalı, bir ayda 7 kilo vereceğim gerçekçi bir plan değildir. Aynı şekilde de bir ayda Fitness İnstructor olacağım diye bir şey yok. Her şey yavaş yavaş olacak ama sonuçlar muhteşem olacaktır!

2- PLANINIZA BİR DAHA BAKINIZ

Planınızı belirlediniz, yazdınız! ama o planı duvara asmadan önce bir daha göz atınız. Gerçekçi mıdır? Gözlerinizden kaçan bir şey var mıdır? Bunu %100 yapabilecek misiniz? işte bunlara bir cevap bulabilirseniz o zaman duvara asma zamanı gelmiş demektir!

3- ARKADAŞLARINIZ İLE BERABER SPORA GİDİNİZ

Aynı planı bir arkadaş ile yapınız, arkadaşınızın da aynı hedefi var ise birbirinize yardımcı olabileceksiniz. Böylece motivasyonu kaybetmek çok zor olacaktır. Birbirinize yardım etmek, zor zamanlarda birbirinizi aramak ve buluşup ne kadar çok geliştiğinize bakmak da yardımcı olacaktır sizlere! 

4-  EĞLENMEYİ UNUTMAYINIZ

Hedeflerinize ulaşmak istemek, eğlenmeyeceğinizin anlamına gelmez. Hedefleriniz ne kadar zor olursa olsun, eğlenceli bir şekilde yaptığınız zaman çok basit geelcektir sizler için! bunun için her gün veya her hafta spor rutininizi değiştiriniz, yemek menünüz eğlenceli kalori ile dolu olsun! sadece salata ile beslenmeyiniz.

5- KENDİNİZE YASAK KOYMAYINIZ

o bisküviyi yemek istiyorsanız yiyiniz, pizza siparişi yapmak isterseniz yapınız, arkadaşlarınız ile dışarıya çıkıp film izlemek isterseniz ve film izlerken patlamış mısır yemek isterseniz yiyiniz!

Herşeyin bir zamanı ve belli bir miktarı vardır, bunun için her şeyi düzenli bir şekilde yaparsanız kendinize yasak koymanıza hiç bir gerek kalmayacaktır.

Yorum Bırakmak İster Misiniz?

* Doldurulması Gereken Alanlar

Yorumlar Yayınlanmadan Önce Yazar Tarafından Onaylanılır.