Spor Çantamda Neyi Taşımalıyım?

Spor Çantamda Neyi Taşımalıyım?

Spor Çantamda Neyi Taşımalıyım?

Spor salonuna ilk defa mı gideceksiniz?!   Evet biliyoruz çok zor olabilir ama işte sizler için bu süreci kolaylaştırmak için Wolphin sizlere bu makaleyi yazdı. Spora gitmeden önce spor çantanızda olması gereken bazı eşyalar var, hemde önemli eşyalardır. 
 Spor çantanızda olması gerekenler işte bunlardır: 

Her şeyden önce bir havlu. Spor salonunda bulunan makineleri kullanırken havlu sererek kullanmayı unutmayın. Unutmayın ki birçok kişi sizin gibi aynı makineleri kullanıyor ve herkes kendi kişisel hijyeninden sorumlu.


Su, antrenman sırasında su içmek çok önemlidir, çünkü oraya terlemek için gidiyorsunuz ve vücudunuzun iyi bir performans sergilemesi için bu mucizevi sıvıyı tüketmelisiniz. Su tüketiminiz aşırı düşük ise bu dediğimiz gibi düşük performans, yorgunluk, ve dehidratasyona yol açabilir.   

 


Temiz spor ayakkabı. Bunu düşünün - spor salonundasınız ve yerde çamur veya başka bir şeyle kirletilmiş zemin görüyorsunuz. Kendinizi orada rahat hisseder misiniz? Kirli ayakkabılar ile içeriye başka birisinin girmesini istemezsiniz, bu yüzden başkalarına da saygı duyarak siz de temiz ayakkabı kullanmalısınız.  

 

  Kulaklık, evet! Bazılarımız müzik ile motive oluyor ve onsuz tatmin edici bir antreman yapamıyoruz. Müzik dinlemenin sizin için de işe yarayacağını düşünüyorsanız, kendi enerjik çalma listenizi spora başlamadan önce hazırladığınıza emin olun ve motivasyonunuzdaki değişimleri görelim.  


  Deodorant -çok terleyeceksiniz ve bize inanın – antremanınızın tam ortasında kendinizi veya etrafınızdakileri rahatsız etmek istemezsiniz. Bir deodorant antreman kurtarır!  


  Antrenman eldivenleri -elleriniz çok yumuşak ise ve cildi aynı şekilde bakımlı tutmayı tercih ederseniz antrenman eldivenleri kullanmanızı tavsiye ederiz. Genellikle sadece sırt çalıştığınız günlerde ihtiyacınız olacak.  


  rahat spor kıyafeti - rahat spor giyimi giymezseniz rahat olmazsınız ve hareketlerinizi engeller. En önemli şey spor taytı ve spor sütyenidir!  

    

    

   Yorum Bırakmak İster Misiniz?

   * Doldurulması Gereken Alanlar

   Yorumlar Yayınlanmadan Önce Yazar Tarafından Onaylanılır.