Spor Kıyafetlerimi Neye Göre Seçmeliyim?

Spor Kıyafetlerimi Neye Göre Seçmeliyim?

Spor Kıyafetlerimi Neye Göre Seçmeliyim?

    Bir saatlik antreman için spor giyimin bir önem taşımadığını düşünebilirsiniz ama bu makale fitness hayatı hakkında tüm anlayışlarınızı değiştirebileceklerini göreceksiniz. 

Evde veya spor salonunda antreman yapmak artık sıradan bir moda eğilimi olarak görülmemeli, bundan yana daha çok sınırlarınızı zorlayarak daha güçlü bir yanınızı keşfetmenizi sağlayan bir  alışkanlık olmalı. Ayın başında bir defa yapıp ayın sonuna kadar aklınıza gelmeyecek bir şey değil, bu bir yaşam biçimi, sizin kendi doğanızdan bir parça olduğunu kabul edip spora zaman ayırmalısınız. Hayatınızdaki bu heyecan verici başlangıçta doğru spor giyimini seçmeniz için yardımcı olacağız.

 Spor salonunda çok terleyeceksiniz (zaten bunun için oraya gideceksiniz) ondan spor giyiminizi dikkatlice seçmelisiniz, özellikle de spor taytınızı.

Pamuktan üretilen kıyafetler teri sünger gibi kendine emer ama kolay kurumaz ve saatlerce kendinizi ıslak hissedersinız (işte bunu istemiyoruz). Bazı kıyafetler teri içinde tutarken, bazı kıyafetler de teri dışarıya atarak kuru bir his verebilmek için üretilmiştir. Yapay ve daha esnek bir kumaş çok daha iyi bir seçim olur (mesela polyester veya naylon gibi).

Bu tür kumaşlar terlerken cildinizin daha iyi nefes alabilmesi için yardımcı olacaklar ve aynı zamanda da hızlıca kuruyacaklar. Bu özellikler de antreman sırasında vücut ısınızı kontrol altına almanıza izin verecektir. Tabii kumaşın esnekliği de çok önemlidir – rahat bir şekilde antreman yapmak isterseniz aldığınız spor taytın etiketini okumayı unutmayınız.

  Bazı ucuz spor kıyafetleri cebinize iyi gelebilir ama emin olun ki vücudunuza iyi gelmezler ve siz bunu hakketmiyorsunuz.

  Kullandığınız spor giyiminiz size hafif, ve üzerinizde hiç bir şey yokmuş gibi bir  his vermeli ama aynı zamanda da tüm o güzel vücut hatlarınızı gizlemeli, bu yüzden de spor taytlarda “squat test” yapmayı unutmayınız, kızlar! Bu şekilde spor salonunda hem kendinizi olabildikçe rahat hissedersiniz, hem de sorunsuz bir şekilde antremanınızı yaparsınız.

  Spor kıyafetleri seçerken kendi bedeninizi doğru belirlemelisiniz – ne çok fazla sıkmalı, ne de düşmeli. Rahat bir şekilde nefes alabilmeniz ve zorluk çekmeden egzersizlerinizi yapabilmelisiniz. 

 Ve son olarak spor kıyafetlerinizi almak biraz pahalıya patlayabilir ama spor yaparken sorun yaşamamak ve kendinizi rahat hissedebilmek adına vereceğiniz para az bile gelir. Motivasyonunuzu yüksek tutabilmek için, daha çok spor yapıp vücudunuzu bu şekilde ödüllendirebilmek için yüksek kaliteli kıyafetler almanız gerekiyorsa tamamen değer. Eğer aldığınız kıyafet sizi motive edebiliyorsa, sporda kendinizden %100 vermenizi sağlayabiliyorsa – tebrikler, siz kazandınız!

Yorum Bırakmak İster Misiniz?

* Doldurulması Gereken Alanlar

Yorumlar Yayınlanmadan Önce Yazar Tarafından Onaylanılır.