Kış Aylarında Nasıl Sağlıklı Beslenebilirim?

Kış Aylarında Nasıl Sağlıklı Beslenebilirim?

Kış Aylarında Nasıl Sağlıklı Beslenebilirim?

Merhabalar! Kış sonunda geldi Türkiyeye, ve bu havalarda hasta olmak çok kolaydır. Ama hiç merak etmeyin çünkü doğru bir beslenme şekli ile hasta olmak imkansız bir hale gelecektir!  işte bu makalede sizlere kış aylarında nasıl sağlıklı beslenebilirim sorusuna cevap vereceğiz...

 

Bol bol su içiniz

Bu havalarda yapılacak en iyi şey bol bol su içmektir, neden? 

Bol bol su içmek vücudun ısısını dengede tutmaktadır ve vücudumuzun toksinlerden arınmasını sağlamak için metabolizmamızı hızlandırmaya yardımcı olan hayat kaynağımız suyu mutlaka yeterli miktarda içmeliyiz.

Her gün en az 2 litre içmeliyiz, isterseniz sadece su değil ama doğal şekersiz bitki çayı da içebilirsiniz. 

Sebze Ve Meyve Tüketiniz

Meyveleri tüketmek de iyi bir şeydir çünkü içerdiği doğal şeker sizlere enerji verecektir. Sebzeleri salatada tüketebilrsiniz veya güzel bir tarif bulup yemeğinizde kullanabilirsiniz. Sebze ve meyveler, hem diyet yapanlar için destekleyici, hem de sağlığımızı korumamız açısından mutlaka tüketmemiz gereken besinlerdir.

Kış ayında tüketilmesi önerilen sebzeler arasında mantar, domates, patates ve limon yer almaktadır... 

Öğün Atlamayınız!

Öğün atlamak çok tehlikeli bir harekettir özellikle kış aylarında, kışta bağışıklık direncimiz çok düşük olduğundan vücüdümüza gereken miktarda vitamin vermek çok önemlidir. Bunun için günde 3 öğün yemeye özen gösteriniz ve bol bol su tüketiniz. 

Düzenli olarak 3 ara, 3 ana öğün şeklinde beslenirsek açlık hissetmeden düzenli ve dengeli beslenmek kurtarıcımız olabilir.

Bağışıklık sisteminizi güçlendirin

Uygun bir diyet programı ile vücut direncininızı koruyarak formda kalmak mümkündür. Doğru bir beslenme programı uygulamak, bağışık sistemini kuvvetlendirerek hastalıklar açısından da önleyici yol oynamaktadır.

Yorum Bırakmak İster Misiniz?

* Doldurulması Gereken Alanlar

Yorumlar Yayınlanmadan Önce Yazar Tarafından Onaylanılır.