Gece Saat 8'den Sonra Yemek Yenilir Mi?

Gece Saat 8'den Sonra Yemek Yenilir Mi?

Gece Saat 8'den Sonra Yemek Yenilir Mi?

Merhaba! Bu konu çok kişi tarafından bahsedildi daha önce ve illaki bu durum ile karşılaştınız. Gece saat 8 oldu ve siz acıktınız, ama bir yerde okudunuz ki saat 8'den sonra yemek yenilmez.

Bunun için gece yemek yemediniz ve aç bir şekilde uyudunuz! 

Peki bu bilgi doğru mu? Saat 8'den sonra yemek yemek zararlı mı gerçekten? İşte bunu bu makalemizde konuşacağız.

Gece yemek yemek evet zararlı olabilir, ama zararlı olması için vücüdünüza fayda vermeyen besinler tüketmeniz gerekir. Mesela gece acıktığınızda hemen bir hamburger yerseniz işte bu zararlıdır.

Ama diyelim ki gece acıktınız ve hafif sağlıklı bir şey yediniz, mesela gece yenilebilecek sağlıklı yemekler arasında yoğurt, meyve, salata ve yulaf yer alır. Gece çok karbonhidrat veya yağlı yiyecekler tüketmek kilo alımına yol açacak.

Bazılarımızın amacı kilo almak olabilir ama bunu yapmaktan kaçınmanız gerekir çünkü kilo almak için bu yöntem çok zararlı bir yöntemdir. Bunun yerinde daha fazla protein yemeye çalışınız ve günde 3 öğün yerinde 5 öğün yemeye çalışınız.

Gece sağlıksız yiyecekler tüketimi sindirim sisteminize de çok ağır gelecektir, vücüdünüz bu yiyecekleri de sindiremeyeceği için yağ olarak depolayacaktır ve sabah kalktığınızda +0.5 veya +1 kilo aldığınızı göreceksiniz!

Gece yemek yemek istemiyorsanız o zaman gün içerisinde düzenli beslenmeye özen gösteriniz. Her öğünde özellikle kahvaltıda protein tüketiniz, bol su içmeye çalışınız ve gece uyumadan önce dişlerinizi fırçalayınız. 

Gece uyumadan önce dişlerinizi fırçalamak daha fazla yemek yemenizi engelleyecektir, çünkü kim bir daha dişlerini fırçalamak isteyecektir ki?!

Tabi en önemli şey, kendinizi aç bırakmayınız. Acıktıysanız saat 12 gece de olsa gidip yemek yiyiniz, sağlıklı ve hafif bir şey yemek hiç bir şey yemekten daha iyidir! 

 

 

Yorum Bırakmak İster Misiniz?

* Doldurulması Gereken Alanlar

Yorumlar Yayınlanmadan Önce Yazar Tarafından Onaylanılır.