Abur Cubur Yemekten Nasıl Vazgeçilir?

Abur Cubur Yemekten Nasıl Vazgeçilir?

Abur Cubur Yemekten Nasıl Vazgeçilir?

Ofiste, okulda, evde veya en sevdiğiniz diziyi izlerken illaki eliniz o cips paketine doğru gidiyor veya bir bakıyorsunuz bir pizza siparişi verdiniz. Sonra tabi abur cubur yemek yemeye başlarsınız, ve günün sonunda pişman oluyorsunuz... Ee bu durumda ne yapabiliriz? 

İşte Wolphin sizlere yardım etmek için geldi!

Eliniz her zaman sağlıksız şeylere doğru gidiyorsa o zaman evinizde de olsa iş yerinizde de olsa tüm sağlıksız atıştırmalıkları başka bir kişiye veriniz veya saklayınız.

Sizlerden uzak bir yerde olsun ki kalkıp almaya üşenin. Sağlıksız atıştırmalıkların yerinde daha sağlıklı ve sizlere fayda sağlayacak şeyler tüketmeye çalışınız, mesela elma, üzüm, limonlu ve naneli su veya bir adet protein bar. Ama protein bar alacaksanız o zaman dikkatli olun, bazıları çok fazla şekerve karbonhidrat içerir. Böylece sizlere fayda sağlamak yerinde daha çok zarar verir.

Dışarıya gidecekseniz arkadaşlarınız ile o zaman daha fazla yürümeye çalışınız ve beraber yemek yiyecekseniz o zaman menüyü iyi bir şekildeinceleyiniz ve size en sağlıklı gelen seçeneği seçiniz. 

Mesela salata, izgara tavuk, buharda pişirilmiş sebzeler gibi vs. illaki menüde sağlıklı seçenekeler de var. Bir de bol bol su içmeye de özen gösteriniz.

Ofiste çalışıyorsanız o zaman evde kahvaltı yapmaya çalışınız ve kendi öğle yemeğinizi siz yapıp getiriniz ofise. Böylece daha sağlıklı bir şekilde beslenirsiniz ve para da toplarsınız, artık her gün harcadığınız paralar cebinizde kalacak!

Gün içerisinde bol bol su içiniz, bazen aç olduğumuzu düşünerek yemek yeriz ama aslında o hissetiğimiz duygu açlık değil, susadınız büyük ihtimalle! Bu his de bizi abur cubur yemek yemeye iter... Bunun için bol bol su içmeye de özen gösteriniz, yanınıza her zaman bir su şişesi taşıyın ve her 10 dakika bir yudum alın.

 

Belki sadece su içmekten sıkılırsınız, suya limon veya nane gibi şeyler ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda da yeşil çay veya şekersiz kahve de içebilirsiniz.

Bir başka ipucuda, spor yapmaya alışın. Spor yaparsanız yediğiniz şeylere ve tükettiğiniz besinlere daha çok dikkat etmeye başlayacaksınız, çünkü sporda yorulacaksınız ve bunun boşa gitmesini istemeyeceksiniz. Böylece yediğiniz şeylere daha çok dikkat edeceksiniz ve hamburger yemek yerine salatayı veya ızgara tavuğu tercih edeceksiniz!

Bir şey ile de uğraşmaya çalışınız, yemek hakkında düşünmeyiniz. Aç olmasak bile yemek hakkında düşünmeye başlarsak illaki yavaş yavaş aç hissederiz değil mi? 

Bunun için gün içerisinde çeşitli aktiviteler yapmaya çalışınız ve kendinizi boş bırakmayınız!

Abur cubur yemek yeme alışkanlığınızdan kurtulmak isterseniz işte bu tavsiyeler ile başlayabilirsiniz, kolay ve aynı zamanda da eğlenceli.

 

Yorum Bırakmak İster Misiniz?

* Doldurulması Gereken Alanlar

Yorumlar Yayınlanmadan Önce Yazar Tarafından Onaylanılır.